čtvrtek 21. srpna 2014

Lymfatické masážeČím prospívají zrovna lymfatické masáže? Inu, to je jednoduché. Ocení je hlavně něžné pohlaví, protože tento typ masáží dokáže postupně odstranit celulitidu. Nejde přitom jen o klasický kosmetický zákrok, lymfatická masáž dokáže ulevit od celé řady zdravotních problémů.
Lymfa je totiž vlastně bezbarvá tekutina, která koluje v našem těle. Jinak se jí říká také míza. A pokud tato tekutina neproudí tak, jak by ideálně měla (což je nejčastěji způsobeno nedostatkem pohybu), dochází ke komplikacím, které se projeví na našem zdraví. Lymfa totiž klasicky odvádí z tkání našeho těla odpadní produkty metabolického systému, vodu nebo bílkoviny. Jinými slovy, čistí naše tělo od škodlivin. 

Odborníci doporučují podstoupit tuto masáž jednou až dvakrát do roka i jinak zcela zdravým lidem. Nejde jen o samotné povzbuzení činnosti lymfatického systému nebo odstranění celulitidy. Lymfatická masáž dokáže i zmírnit otoky, posílit imunitu, odbourat únavu a například i zlepšit stav pokožky. 

K lymfatické masáži by se nemělo přistupovat v případě, že trpíme nějakým onkologickým onemocněním, dlouhodobě zvýšeným krevním tlakem či zeleným očním zákalem. Tabu je v tomto směru například i akutní virové, eventuálně bakteriální onemocnění. A pozor, pokud lymfatickou masáž neposkytne erudovaný odborník, je možné, že kvůli nahromaděné lymfě Vás mohou postihnout kupříkladu nepříjemné otoky obličeje. Tato masáž se totiž může poskytovat jak ručně, tak i pomocí moderních přístrojů – v tomto směru spíše záleží na Vás, většina center má možnost obojího. 

Pokud ale máte dlouhodobé problémy s prouděním lymfy, nespoléhejte se jen a pouze na masáže. Někdy je nutné po doporučení lékaře nosit kompresní punčochy, doporučuje se i břišní dýchání, stoupání na špičky a tak podobně.

Žádné komentáře:

Okomentovat